Mnohokvětá růže Kordes 'Firebird®' 2l kontejner

Neohodnoceno
279 Kč / ks 242,61 Kč bez DPH
Skladem

Zářivá mnohokvětá růže, kterou jen tak nepřehlédnete. Její svítivé květy v barvách žluté a červené jsou středem pozornosti na každé zahradě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mnohokvětá růže Firebird byla vyšlechtěna v roce 2015. Preferuje slunečné stanoviště, dařit se jí bude jak v záhoně, tak v květináči na terase. Rostlina dorůstá do výšky 70 cm a šířky 50 cm a kvete opakovaně. Na 1 m² můžete pěstovat až 4 rostliny.

Základem pro úspěšné pěstování růže je dostatečně hluboká a propustná půda, ideálně jílovito-písčitá. Drobné kamínky nevadí, pokud drenážují. Zásadní je potom dostatek vzduchu v půdě a živin, ideální je hnojit dvakrát až třikrát za sezonu. Růže má ráda slunce, ale nepotřebuje jej celý den, bohatě jí stačí 5 hodin slunečního svitu denně.

Při vysazování kontejnerových rostlin si připravte dostatečně hlubokou jámu a rostlinu do ní zasaďte tak, aby místo štěpování bylo přibližně 5 cm pod povrchem. Tak bude nejcennější část růže chráněná před vnějšími nepříznivými vlivy, jako jsou mráz, vítr, UV záření nebo mechanické poškození.

Přečtěte si v našem článku více o tom, jak růže sázet a jak se o ně starat.

Vůně +++
Plnost květu ***
Mrazuvzdornost **+
Odolnost vůči černi ****
Odolnost vůči padlí ***+
Stanoviště slunečné
Výška 70 cm
Šířka 50 cm
Velikost květu 7 cm
Barva červená, žlutá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: