Dvojostice

Dvojostice (Incarvillea) jsou kouzelné okrasné květiny, často využívané jako skalničky. Ve volné přírodě je můžete najít od Střední Asie až po ruský Daleký východ, nejvíce druhů se však nachází v Číně. Dospělá rostlina dvojostnice dorůstá do výšky 50 cm. Tato trvalka je charakteristická bohatým a neúnavným kvetením, které přináší neobyčejné květy v červnu a červenci.

Dvojostnice najde své místo ve skalkách, v truhlících a zahradních nádobách, může zdobit balkon i terasu a vynikne v trvalkových záhonech. Vytvoří pěkné kombinace s kapradinami, orlíčky nebo hvězdnicemi.

Pokud jde o pěstování, dvojostnice upřednostňuje slunná stanoviště, ale snese i polostín. Roste nejlépe v dobře odvodněných, mírně vlhkých a humózních půdách, které by neměly být přemokřené, aby kořeny nemohly hnít. Rostlina je poměrně odolná vůči sušším obdobím, takže běžné letní srážky jí stačí. Na jaře je možné půdu obohatit kompostem. Odstraňováním odkvetlých stonků se podporuje bohatší a dlouhodobější kvetení. Dvojostnice je mrazuvzdorná až do -23°C, pro zimu se doporučuje zakrýt kořeny dvojnásobnou vrstvou mulče a chránit ji před holomrazy pomocí přikrývky z chvojí.

2 položek celkem

Cena

99100
199100
G3900165 80
Novinka
99 Kč / balení
18818
FA 12 0727 Incarvillea Snowtop
Novinka
Dvojostice 'Snowtop' 3 ks
Předobjednávka. Zasíláme v měsíci březen.
99 Kč / balení
79291