Objednávky obsahující produkty skladem odesíláme do 2 pracovních dní, předobjednávky budeme rozesílat v srpnu až září.

Ořechokřídlece

Ořechokřídlec (Caryopteris) je rod krásných rostlin patřící do čeledi hluchavkovité (Lamiaceae). Tento rod zahrnuje 8 druhů a je původní v Číně, Japonsku, Koreji a Mongolsku. Některé druhy byly přeřazeny do jiných rodů v průběhu botanických revizí. Jedním z atraktivních zástupců je ořechokřídlec clandonský (Caryopteris × clandonensis), který je pěstován v různých kultivarech jako okrasný keř.

Ořechokřídlec clandonský (Caryopteris clandonensis) se vyznačuje vytvářením kompaktních keříků, dosahujících výšky až 1 metr. Tyto keříky jsou silně vonící, husté a mají nepravidelný tvar. Jeho impozantní kvetení začíná v srpnu, kdy rozkvétají nádherné, sytě modré květy. Tato dekorativní show se odehrává na jednoletých výhonech. Květy přitahují včely a motýly, což přispívá k biodiverzitě v okolí. Listy a kůra vyzařují příjemnou vůni citrónu, dodávající další rozměr zážitku z vaší zahrady.

Jak pěstovat ořechokřídlec clandonský?

Je nenáročný na péči, což z něj činí skvělou volbu pro každého. Při pěstování se doporučuje umístit ho na slunné místo, ideálně do humózní půdy. V průběhu jara je vhodné provést řez loňských větví. Pro ochranu před zimními mrazy se doporučuje mulčovat kůrou a chvojem. I přesto, že může občas namrzat, na jaře se opět rychle obnovuje.

7 položek celkem

Cena

169170
1169170
Ořechokřídlec klandonský 'Heavenly Blue'
169 Kč / ks
79285
169 Kč / ks
79289
Ořechokřídlec klandonský 'Sterling Sillver'®
PŘEDOBJEDNÁVKA. Zasíláme v průběhu měsíce SRPNA 2024.
169 Kč / ks
79288
169 Kč / ks
79290
169 Kč / ks
79287