Náprstníky - Digitalis

1 položek celkem
85 Kč / balení

Překrásný náprstník s růžovobílými květy a vínovým tečkováním.

11421

Náprstníky (Digitalis) budou skvostem vaší zahrady. Dorůstají do úctyhodné výšky až dvou metrů a svými velkými květy ve tvaru náprstků přilákají pohledy. Tato včelami oblíbená rostlina je velmi jedovatá. Původní druhy jsou rozšířené Evropě, severní Africe a západní a střední Asii. V České republice najdete druhy dva, náprstník velkokvětý a nepůvodní náprstník červený.

Tyto dvouleté až vytrvalé byliny mají listy často nahloučené v přízemní růžici. Velké květy jsou uspořádané ve vrcholovém hroznovitém květenství. Květy mohou mít různé barvy.

Náprstníky mají nejraději částečný stín, snesou však i slunečné stanoviště. Nejlépe se jim bude dařit v dobře odvodněné půdě, která je bohatá na humus. Aby měli stále pěkné listy, potřebují bohatou zálivku. U nás přezimují, ale naneste na podzim kolem nich bohatou vrstvu mulče. Množit je můžete dělením trsů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení