Zavinutky - Monarda

3 položek celkem
N0924708 100
69 Kč –51 %
34 Kč / balení

Zajímavá zavinutka s trubkovitým květem v romanticky růžově barvě s vínovými listeny.

78544
N0920079 100
59 Kč –51 %
29 Kč / balení

Zavinutka s výrazně červenými květy, které kvetou celé léto.

78543
N0922901 100
59 Kč –51 %
29 Kč / balení

Tato vínově červená trvalka přinese do vaší zahrady kousek exotiky.

11403

Zavinutky (Monardy) jsou trvalky, které mají překrásné aromatické květy. Zajímavé jsou dlouhou dobou kvetení a neobyčejně krásnou barevností. Mají také řadu léčivých vlastností a jsou častým cílem včel. Dorůstají do výšky až dvou metrů. Původní rostliny pocházejí ze severoamerických prérií, kde je indiáni používali k léčení a tvorbě čaje. Nové odrůdy mají bohatší květenství a také jsou odolnější vůči chorobám.

Monardy mají vzpřímené lodyhy, vstřícné vejčité kopinaté listy se zubatým okrajem a květy uspořádané v přeslenech na vrcholech lodyh. Květy mohou být v bílých, karmínových, červených, růžových a fialových tónech. Kvetou od července do října a po odkvětu nemusíte květy odstraňovat, jelikož to rostliny nijak nevysiluje. 

Zavinutky jsou na pěstování nenáročné. Preferují slunečné až mírně zastíněné stanoviště a dobře propustnou, vlhčí půdu. V zimě nesnáší zamokření. Můžete je vysazovat na jaře nebo na podzim. Po odkvětu je seřízněte. Doporučujeme je také každé tři roky přesadit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení