Chřest

4 položek celkem
02d36629
59 Kč / ks

Samčí hybrid s vysokým produkčním potenciálem a kvalitou vhodný pro pěstování bílého i zeleného chřestu.

582
Chřest 'Fruhlim' sazenice
59 Kč / ks

Skvělý samčí hybrid, který vyniká kvalitou a odolností vůči nemocem.

78613
N1703583 80
59 Kč / ks

Vynikající raná odrůda samčího chřestu s vysokým výnosem.

78614
Chřest 'Backlim' sazenice
59 Kč / ks

Samčí hybrid velmi dobré chuti vhodný pro výrobu bílého i zelené chřestu.  

588

Chřest (Asparagus), lidově „špargl“, je vytrvalá bylina s jednopohlavnými nebo oboupohlavnými květy. Planě ho můžete najít růst v jižní a východní Evropě, severní Africe i v západní Sibiři. Tato gurmánská zelenina je velmi lahodná a zdravá zároveň a navíc ji můžete připravit na mnoho způsobů. V současné době začíná být více oblíbený zelený chřest, který má oproti bělenému výraznější mírně nahořklou chuť. Většina odrůd je vhodná pro pěstování obou variant, jako například chřest Gijnlim nebo Backlim. Příbuzné druhy chřestu se pěstují také jako okrasné.

U nás pěstování chřestu zatím není v současné době tak rozšířené, i když dříve se od nás i vyvážel. V současné době je k nám převážně dovážen z Itálie, Turecka nebo Španělska. Pěstování chřestu je zkouškou pro zkušenější pěstitele, kteří mají dostatek trpělivosti. Plnohodnotná sklizeň totiž začíná až ve třetím roce. 

Přečtěte si v našem článku, o tom jak chřest pěstovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení