Chřest 'Xenolim' sazenice

Neohodnoceno
59 Kč / ks 52,68 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Skvělý samčí středně raný hybrid vhodný pro pěstování zeleného chřestu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chřest 'Xenolim' je samčí hybrid, které se skvěle hodí pro pěstování zeleného chřestu. Jedná se o středně ranou rostlinu s velmi pevnou špičkou a dobrou tloušťkou stonku. Tato odrůda má velmi vysoký produkční potenciál a vytváří pěkné a hladké stonky válcovitého tvaru.

Této odrůdě se nejlépe daří na výživných půdách, které jsou dobře odvodněné. Nejlepších možných výsledků dosáhnete při hustotě 4 rostliny na metr a hloubce rostlin 15 až 20 cm. Protože Xenolim je samčí hybrid, má dlouho životnost a nedochází k ukládání plodin ze semen.

Jednotné listy Xenolimu jsou vyvýšené a vysoké. Navzdory včasnému přirozenému odumírání listů jsou uchovávány dostatečné zásoby.

Chřestu se obecně daří v lehkých vápenitých půdách. Ven ho vysazujte až v dubnu. V prvním roce v létě vám budou sazenice sílit a připravovat se na příští rok. Také vyrostou zelené výhonky, které necháte růst až do podzimu. Asi v říjnu vám uschnou, poté je u země odřízněte a rostliny zahrňte zeminou s kompostem. Částečně ho můžete začít sklízet již druhý rok, doporučujeme však jen z 30 až 50 %, aby se rostlina nevyčerpala. Plnou sklizeň můžete zahájit až třetí rok. Plodit vám pak může každý rok až dvacet let. Před i během vegetace je potřeba chřest hnojit. Chřest potřebuje plné slunce a ochranu před větrem

  • 4 rostliny na m
  • středně raný
  • výsadba: duben
  • sklizeň až třetí rok
  • vyžaduje plné slunce
  • výživná a propustná půda
  • hloubka: 15 až 20 cm

Přečtěte si v našem článku, o tom jak chřest pěstovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: