Zimolez kamčatský 'Morena'

Neohodnoceno
169 Kč –50 %
N0700765 100
169 Kč –50 % 84 Kč / ks 73,04 Kč bez DPH
Skladem

Skvělá odrůda, která je velmi přizpůsobivá a nenáročná.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda Zimolez kamčatský 'Morena' je cizosprašná rostlina. Keř je kompaktního až mírně rozložitého habitu a dorůstá do výšky 1,5 m. Velké, polodlouhé plody mají tmavě modrou slupku. Jejich dužnina je šťavnatá, nasládlá a chuť připomíná borůvky. První plody si můžete vychutnat koncem května až začátkem června. Plodnost tohoto Zimolezu je menší, ale pravidelná. Šťavnaté plody jsou skvělé pro přímý konzum i k dalšímu zpracování.

Odrůda Morena je velmi přizpůsobivá a nenáročná. Pěstovat jí můžete i ve vyšších polohách. Má vysokou odolnost proti mrazu a není náchylná na choroby ani škůdce. Zimolez kamčatský vyžaduje slunečné stanoviště až polostín a dobře propustnou půdu. Pravidelnou zálivku potřebuje zejména v období růstu a tvorby plodů, a taktéž na jaře či v případě sucha. Přihnojovat můžete organickými hnojivy. Nevyhovují mu těžké jílovité a kyselé půdy.

Sazenice Zimolezu kamčatského obvykle plodí 3. až 4. rok od výsadby.

Odrůda je částečně cizosprašná, což znamená, že doporučujeme vysadit 2 sazenice různých odrůd pro větší plodnost. Tím docílíte 100% sprašnosti borůvek a maximální výnosu plodů.

  • dorůstá výšky zhruba 1,5 m
  • plody jsou podlouhlé, modrofialové, nasládlé
  • cizosprašná odrůda
  • plody zrají koncem května a začátkem června
  • slunečné stanoviště až polostín
  • mrazuvzdorný keř (do -45°C) 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: