Mnohokvětá růže Kordes 'Xenia®' 2l kontejner

Neohodnoceno
279 Kč / ks 249,11 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Mnohokvětá růže upoutá pozornost svou romanticky růžovou barvou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Růži Kordes Xenia vyšlechtila firma Kordes. V roce 2021 prošla tato růže mezinárodní zkouškou kvality růží ADR. Titulem ADR jsou označeny pouze růže, které jsou nejen krásné, ale také odolné, zdravé a jejich pěstování je snadné.

Nižší mnohokvětá růže vás potěší svým krásným růžovým zbarvením i dobrou trvanlivostí květů. Tato nenáročná růže je vhodná k řezu do vázy i pro pěstování v nádobách. Vyniká také velmi dobrou odolností vůči mrazu a velmi dobrým zdravím.

Základem pro úspěšné pěstování růží je dostatečně hluboká a propustná půda, ideálně jílovito-písčitá. Drobné kamínky nevadí, pokud drenážují. Zásadní je potom dostatek vzduchu v půdě a živin, ideální je hnojit dvakrát až třikrát za sezonu. Růže Xenia má ráda polostín až slunečné stanoviště.

Při vysazování kontejnerových rostlin si připravte dostatečně hlubokou jamku a rostlinu do ní zasaďte tak, aby místo štěpování bylo přibližně 5 cm pod povrchem. Tak bude nejcennější část růže chráněná před vnějšími nepříznivými vlivy, jako jsou mráz, vítr, UV záření nebo mechanické poškození.

Přečtěte si v našem článku více o tom, jak růže sázet a jak se o ně starat.

Vůně *++
Plnost květu ***
Mrazuvzdornost ***
Odolnost vůči černi ****
Odolnost vůči padlí ****
Stanoviště polostín až slunečné
Výška 60 cm
Šířka 50 cm
Velikost květu 4 cm
Barva růžová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: