Komule Davidova 'Adonis Blue'®

Neohodnoceno
119 Kč / ks 106,25 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Výrazná komule se sytě modrofialovými květy je lákadlem pro motýly.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda Adonis Blue je velmi sytě modrofialově kvetoucí motýlí keř, který byl vyšlechtěn v Anglii. Adonis Blue je zajímavá díky svému dlouhému a poměrně pozdnímu kvetení. Doporučujeme ji zejména do domácích zahrad, k výsadbě jednotlivě nebo ve skupinách. Krásně vypadá v kombinaci s rostlinami se žlutými listy.

  • barva květů: modrofialová
  • délka květenství: 20 - 30 cm
  • kompaktní a keřovitý vzrůst
  • stříbrné olistění
  • výška rostliny: 1,5 - 2 m
  • doba kvetení: červenec až září

Komule jsou lidově nazýváni jako motýlí keře. Jejich nápadné a voňavé květy jsou magnetem pro křídlatý hmyz, především motýly. Pokud chcete motýly přilákat na svoji zahradu i vy, komule je pro vás to pravé. Tyto keře nejsou náročné na pěstování. Mají rádi teplé a slunečné stanoviště nebo lehký polostín. Není vhodné je vysazovat do nadmořské výšky přes 500 m nebo do mrazových kotlin.

Motýlí keře mají rádi humózní půdu, která je dobře zásobená živinami. Vyhovuje jim vlhčí místo, ale dobře zvládají i suchá období. Pokud je vysadíte mezi jiné vyšší keře, tak se komule pohledově ztrácejí, vytahují do výšky a často pak celé zmrznou. Keře potřebují zimní ochranu. Množit je můžete snadno pomocí bylinných řízků, u kterých je potřeba asi o polovinu zkrátit čepel velkých listů.

Velikost kontejneru: 2 L

Velikost dodávané rostliny: 30-40 cm 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: