Hlízy topinambur běloslupké 1 kg

Neohodnoceno
65 Kč / kg 58,04 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Obohaťte svůj jídelníček s vynikajícími topinambury se světlou slupkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Topinambur (Helianthus tuberosus), často přehlížená hlíznatá zelenina, zažívá v posledních letech renesanci v kulinářském světě. Tato zelenina si získává oblibu díky své výrazné ořechové chuti, která se mísí s jemnými tóny artyčoků a jedlých kaštanů. Její hlízy jsou přirozeně mírně ořechové až sladké, což dodává pokrmům neotřelou chuťovou dimenzi.

Jedním z nejzajímavějších aspektů topinamburu je jeho všestrannost. Můžete jej konzumovat jak ve vařené, tak i v syrové formě, což rozšiřuje možnosti jeho použití v kuchyni. I když je možné jíst i slupku, u některých citlivějších jedinců může způsobovat zažívací potíže.

Topinambur, známý svou robustností, je odolný i vůči chladným zimním teplotám, snášející pokles až k -15 stupňům Celsia. Tato vlastnost umožňuje sklizeň hlíz i během zimních měsíců, ideálně v obdobích, kdy teplota není pod bodem mrazu. Díky této odolnosti je topinambur ideální zeleninou pro zimní sklizeň a představuje hodnotný příspěvek k zimnímu jídelníčku.

Při skladování je důležité udržovat topinambury na chladném a tmavém místě, aby si zachovaly svou čerstvost a kvalitu. Pro krátkodobé skladování je ideální přihrádka na zeleninu v chladničce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: