Hlízy topinambur červenoslupké 1 kg

Neohodnoceno
65 Kč / kg 58,04 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Chutný topinambur s červenou slupkou pro vaše zimní pokrmy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Helianthus tuberosus, známější jako topinambur, se v poslední době těší rostoucí popularitě v gastronomii. Jeho jedinečná chuť, která kombinuje oříškové nuance s nádechem artyčoků a jedlých kaštanů, přitahuje pozornost milovníků dobrého jídla. Tato hlíznatá zelenina nabízí přirozeně mírně ořechovou až sladkou chuť, což obohacuje různé pokrmy o nevšední chuťové zážitky.

Topinambur je ceněn pro svou flexibilitu v kuchyni. Lze jej připravit vařeným i syrovým způsobem, což rozšiřuje škálu jeho využití. Ačkoliv je možné konzumovat i slupku, u citlivějších jedinců se to nedoporučuje.

Odolnost topinamburu vůči nízkým teplotám je další jeho výhodou. Přežije teploty klesající až k -15 stupňům Celsia, což umožňuje jeho sklizeň i v zimních měsících, když teploty nepřekračují bod mrazu. Tato vlastnost činí topinambur ideální volbou pro zimní sklizeň.

Klíčem k úspěšnému skladování topinamburů je udržování v chladném a temném prostředí, což zajišťuje jejich dlouhodobou čerstvost a kvalitu. Pro krátkodobější skladování se hodí přihrádka na zeleninu v chladničce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: