Mnohokvětá růže Kordes 'Novalis®' 2l kontejner

Neohodnoceno
279 Kč / ks 249,11 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Romantická růže vás okouzlí vzácnými tony jemně růžové až fialové barvy svých květů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mnohokvětá růže Kordes Novalis byla vyšlechtěna firmou Kordes v roce 2010. Mezinárodní zkouškou kvality růží ADR prošla v roce 2013. Titulem ADR jsou označeny pouze růže, které jsou nejen krásné, ale také odolné, zdravé a jejich pěstování je snadné.

Vzpřímená růže, která opakovaně kvete, vás uchvátí svou barvou květů. Jde o jednu z mála modravých odrůd s vynikajícím zdravím. Plné romantické květy kromě své barvy vynikají také velikostí, dorůstají až do 10 cm. Růži lze pěstovat také v květináčích.

Základem pro úspěšné pěstování růží je dostatečně hluboká a propustná půda, ideálně jílovito-písčitá. Drobné kamínky nevadí, pokud drenážují. Zásadní je potom dostatek vzduchu v půdě a živin, ideální je hnojit dvakrát až třikrát za sezonu. Růže Novalis dobře zvládá polostín i slunečné stanoviště.

Při vysazování kontejnerových rostlin si připravte dostatečně hlubokou jamku a rostlinu do ní zasaďte tak, aby místo štěpování bylo přibližně 5 cm pod povrchem. Tak bude nejcennější část růže chráněná před vnějšími nepříznivými vlivy, jako jsou mráz, vítr, UV záření nebo mechanické poškození.

Přečtěte si v našem článku více o tom, jak růže sázet a jak se o ně starat.

Vůně *++
Plnost květu ***
Mrazuvzdornost **+
Odolnost vůči černi ****
Odolnost vůči padlí ***+
Stanoviště polostín až slunečné
Výška 80 cm
Šířka 40 cm
Velikost květu 10 cm
Barva růžová až fialová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: