Půdopokryvná růže Kordes 'Gärtnerfreude®' 2l kontejner

Neohodnoceno
279 Kč / ks 249,11 Kč bez DPH
Skladem.

Druhým jménem této vášnivě rudé růže je Toscana. Vypadá krásně v nádobě či květináči a skvěle se hodí na veřejná prostranství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Půdopokryvná růže Gärtnerfreude byla vyšlechtěna již v roce 1999 a v roce 2001 získala ocenění ADR, což je mezinárodní zkouška kvality růží. Titulem ADR jsou označeny pouze růže, které jsou nejen výrazně krásné, ale také odolné, zdravé a je snadné je vypěstovat. Gärtnerfreude je vynikající zdravá růže se záplavou červených květů, které kvetou opakovaně. Jejím alternativním jménem je Toscana.

Základem pro úspěšné pěstování růže je dostatečně hluboká a propustná půda, ideálně jílovito-písčitá. Drobné kamínky nevadí, pokud drenážují. Zásadní je potom dostatek vzduchu v půdě a živin, ideální je hnojit dvakrát až třikrát za sezonu. Růže má ráda slunce, ale nepotřebuje jej celý den, bohatě jí stačí 5 hodin slunečního svitu denně.

Při vysazování kontejnerových rostlin si připravte dostatečně hlubokou jámu a rostlinu do ní zasaďte tak, aby místo štěpování bylo přibližně 5 cm pod povrchem. Tak bude nejcennější část růže chráněná před vnějšími nepříznivými vlivy, jako jsou mráz, vítr, UV záření nebo mechanické poškození.

Přečtěte si v našem článku více o tom, jak růže sázet a jak se o ně starat.

Vůně +++
Plnost květu ***
Mrazuvzdornost ***
Odolnost vůči černi ****
Odolnost vůči padlí ****
Stanoviště polostín až slunečné
Výška 50 cm
Šířka 60 cm
Velikost květu 3 cm
Barva červená

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: