Objednávky obsahující produkty skladem odesíláme do 2 pracovních dní, předobjednávky budeme rozesílat v srpnu až září.

Pěstování frézií: Jak si tuto náročnou krásku na zahrádce hýčkat?

Krása, barevnost a vůně jednoduchých i plných květů dělají z frézií oblíbené jarní květiny. Frézie se pro svoji něžnost často objevují ve svatebních kyticích. Pěstovat je můžete v záhonu i květináči, avšak pozor, vyžadují svědomitou péči zkušeného zahrádkáře. Když ji od vás dostanou, odmění se vám svou krásou na konci léta.

frezie_pestovani

Výsadba frézií

Na venkovní stanoviště vysaďte hlízky frézií v druhé polovině května, a to do takové hloubky podle velikosti hlízky, aby byla celá těsně pod zemí. Obvykle je to u frézie přibližně 5 cm. Vysazujeme je ve sponu 10-15 cm okolo 15 až 20 hlízek.

Jaká vyhovuje fréziím půda?

Nejvhodnější k jejich pěstování je vzdušná, hluboko zkypřená a dobře propustná půda.

Jak pěstovat frézie?

Zeminu přiměřeně a stabilně zavlažujte. Půdu je potřeba udržovat stále vlhkou. Ale pozor na přemokření, to frézie nesnášejí. Rostliny se neobjedou bez pravidelného přihnojování od té doby, co nasadí poupata. Používejte nejlépe jednou týdně tekutá hnojiva s vyváženým poměrem obsažených složek a nižším obsahem solí. Zasolené půdy jim totiž nesvědčí.

Frézie se perfektně vyjímají na sluncem zalitých místech zahrad, jelikož patří k rostlinám náročnějším na světlo.

Jak pěstovat frézie v bytě?

V domácích podmínkách se možná krásných květů dočkáte dříve jak na zahrádce. Vysadit je můžete již v lednu nebo únoru, vždy na místo s dostatkem světla, tedy ideálně za okno.

Na co si dát pozor

A aby toho nebylo málo v péči o tyto náročné krásky, jsou také často napadané poruchou růstu, neparazitickými nemocemi a virovými chorobami. Jak poznáte, že je něco špatně? Nejčastěji zaschlou nebo nevyrašenou hlízou, špatnou stavbou a vývojem květenství.

Také je potřeba myslet na to, že hlízky nejsou mrazuvzdorné, a tak je musíte před zimou vyjmout z půdy.

Druhy frézií

Rozhodli jste se vysadit si na své zahrádce výrazně barevné a voňavé frézie? Vyberte si na našem e-shopu z různých druhů. V nabídce máme frézie plnokvěté i frézie jednoduché. Pokud dáváte přednost rovnou mixu frézií, nabízíme mix 50 ks plnokvětých frézií a stejně tak mix 50 ks jednoduchých frézií.