Pěstování konvalinek: Jak na výsadbu konvalinek, aby vám vydržely co nejdéle?

Konvalinky jsou něžné většinou bílé krásky, avšak objevují se i odrůdy s jemně žlutým nebo růžovým nádechem. Květenství je hroznovité a skládá se z drobných zvonečků, které se ohýbají směrem k zemi. Vůně je příjemně sladká, ale nenechte se vůní omámit, konvalinka je jedovatá rostlina.

kovalinky_pestovani

Jak pěstovat konvalinky?

Na pěstování těchto něžných bílých krásek není nic složitého, zvládne to opravdu každý. Rostlina nevyžaduje žádnou významnou péči, postačí jí vhodné stanoviště.

Pěstovat je můžete klidně i v nádobách, kde vypadají velice efektně. Stačí konvalinkám zajistit dostatečné množství vláhy a stín. K výsadbě použijte namíchanou směs kůry a rašeliny. Jakmile začne konvalinka kvést, přihnojujte tekutým hnojivem.

Jaká vyhovuje konvalinkám půda?

Konvalinky mají rády výživnou, humózní hlinito-písčitou půdu, která je slabě kyselá a trvale vlhká. Stanoviště se stínem až polostínem.

Výsadba konvalinek

Chcete, aby vám konvalinky vydržely na zahradě co nejdéle? Pak je vysaďte v období pozdního podzimu, nebo klidně až v prosinci. Rostlina totiž potřebuje ke spánku chladné zimní teploty. Při výsadbě jen pozor na to, že jde o jedovatou rostlinu, takže by se měla držet dále od dětí a domácích zvířat.

Potřebnou půdu pro výsadbu konvalinek připravíte tak, že ji do hloubky zryjete a promícháte s kompostem, listovkou nebo hnojem. Oddenky vysazujte do sponu 15x15 cm. Vrcholek oddenku by se měl zespodu země těsně dotýkat horizontu půdy.

Výzdoba z konvalinek

Chcete-li si konvalinky natrhat domů do vázy a míchat je s jinými květinami, pamatujte na jejich jedovatost. Před tím, než je dáte do společné vázy, je nechte několik hodin stát ve vodě samostatně. Až pak je přendejte k ostatním. Tím zabráníte otrávení ostatních květin ve váze.

Druhy konvalinek

Rozhodli jste se vysadit si na své zahrádce na péči nenáročné konvalinky? Vyberte si na našem e-shopu z různých druhů. V nabídce právě teď máme konvalinku Rosea Majalis s něžně růžovými zvonečky nebo lesní bílou krásku konvalinku Majalis.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení