Objednávky obsahující produkty skladem odesíláme do 2 pracovních dní, předobjednávky budeme rozesílat v srpnu až září.

Pěstování konvalinek: Jak na výsadbu konvalinek, aby vám vydržely co nejdéle?

Konvalinky jsou něžné většinou bílé krásky, avšak objevují se i odrůdy s jemně žlutým nebo růžovým nádechem. Květenství je hroznovité a skládá se z drobných zvonečků, které se ohýbají směrem k zemi. Vůně je příjemně sladká, ale nenechte se vůní omámit, konvalinka je jedovatá rostlina.

kovalinky_pestovani

Jak pěstovat konvalinky?

Na pěstování těchto něžných bílých krásek není nic složitého, zvládne to opravdu každý. Rostlina nevyžaduje žádnou významnou péči, postačí jí vhodné stanoviště.

Pěstovat je můžete klidně i v nádobách, kde vypadají velice efektně. Stačí konvalinkám zajistit dostatečné množství vláhy a stín. K výsadbě použijte namíchanou směs kůry a rašeliny. Jakmile začne konvalinka kvést, přihnojujte tekutým hnojivem.

Jaká vyhovuje konvalinkám půda?

Konvalinky mají rády výživnou, humózní hlinito-písčitou půdu, která je slabě kyselá a trvale vlhká. Stanoviště se stínem až polostínem.

Výsadba konvalinek

Chcete, aby vám konvalinky vydržely na zahradě co nejdéle? Pak je vysaďte v období pozdního podzimu, nebo klidně až v prosinci. Rostlina totiž potřebuje ke spánku chladné zimní teploty. Při výsadbě jen pozor na to, že jde o jedovatou rostlinu, takže by se měla držet dále od dětí a domácích zvířat.

Potřebnou půdu pro výsadbu konvalinek připravíte tak, že ji do hloubky zryjete a promícháte s kompostem, listovkou nebo hnojem. Oddenky vysazujte do sponu 15x15 cm. Vrcholek oddenku by se měl zespodu země těsně dotýkat horizontu půdy.

Výzdoba z konvalinek

Chcete-li si konvalinky natrhat domů do vázy a míchat je s jinými květinami, pamatujte na jejich jedovatost. Před tím, než je dáte do společné vázy, je nechte několik hodin stát ve vodě samostatně. Až pak je přendejte k ostatním. Tím zabráníte otrávení ostatních květin ve váze.

Druhy konvalinek

Rozhodli jste se vysadit si na své zahrádce na péči nenáročné konvalinky? Vyberte si na našem e-shopu z různých druhů. V nabídce právě teď máme konvalinku Rosea Majalis s něžně růžovými zvonečky nebo lesní bílou krásku konvalinku Majalis.