Objednávky obsahující produkty skladem odesíláme do 2 pracovních dní, předobjednávky budeme rozesílat v srpnu až září.

Pěstování montbrécií: Jak na něžné trvalky s africkým původem?

Možná je vůbec neznáte, nebo máte jen strach pouštět se do pěstování exotických květin původem z Afriky? A to bývaly doby, kdy u nás montbrécie byly vidět snad na každé zahrádce. Dnes už se ale opět tyto květiny vrací na výsluní a dostávají se do povědomí nynějších zahrádkářů. A je to dobře, protože jde o krásné ohnivě zabarvené trvalky, které vaši zahradu od července do října doslova rozzáří.

montbrecie_pestovani

Výsadba montbrécií

Hlízy vysazujte do hloubky 7-10 cm ve vzdálenosti 15-20 cm od sebe. Sadbu provádějte na jaře do již prohřáté země, kdy už nehrozí přízemní mrazíky.

Jaká vyhovuje montbréciím půda?

Nejvhodnější k jejich pěstování je dobře propustná půda s neutrálním pH, proto zde vystačíte s univerzálním zahradním substrátem. Zhruba v polovině měsíce června můžete jejich růst podpořit hnojivem.

Jak pěstovat montbrécie?

Montbrécie jsou velké milovnice slunce, a tak se jim nejlépe daří na slunném či mírně stinném stanovišti. Nedostatek vláhy a horké počasí jim nevadí, naopak, nesnášejí přemokření, to pak hynou. Proto je klidně zalévejte jen po dlouhodobém suchu.

Zajímavosti

Skvěle se hodí k řezu, jelikož ve váze vydrží opravdu dlouho svěží, klidně i 14 dní.

Druhy montbrécií

Rozhodli jste se vysadit si na své zahrádce ohnivě zbarvené montbrécie? Vyberte si na našem e-shopu z různých druhů. V nabídce máme mimo jiné i mix 50 ks vysokých montbrécií nebo mix 50 ks nízkých montbrécií.