Pěstování montbrécií: Jak na něžné trvalky s africkým původem?

Možná je vůbec neznáte, nebo máte jen strach pouštět se do pěstování exotických květin původem z Afriky? A to bývaly doby, kdy u nás montbrécie byly vidět snad na každé zahrádce. Dnes už se ale opět tyto květiny vrací na výsluní a dostávají se do povědomí nynějších zahrádkářů. A je to dobře, protože jde o krásné ohnivě zabarvené trvalky, které vaši zahradu od července do října doslova rozzáří.

montbrecie_pestovani

Výsadba montbrécií

Hlízy vysazujte do hloubky 7-10 cm ve vzdálenosti 15-20 cm od sebe. Sadbu provádějte na jaře do již prohřáté země, kdy už nehrozí přízemní mrazíky.

Jaká vyhovuje montbréciím půda?

Nejvhodnější k jejich pěstování je dobře propustná půda s neutrálním pH, proto zde vystačíte s univerzálním zahradním substrátem. Zhruba v polovině měsíce června můžete jejich růst podpořit hnojivem.

Jak pěstovat montbrécie?

Montbrécie jsou velké milovnice slunce, a tak se jim nejlépe daří na slunném či mírně stinném stanovišti. Nedostatek vláhy a horké počasí jim nevadí, naopak, nesnášejí přemokření, to pak hynou. Proto je klidně zalévejte jen po dlouhodobém suchu.

Zajímavosti

Skvěle se hodí k řezu, jelikož ve váze vydrží opravdu dlouho svěží, klidně i 14 dní.

Druhy montbrécií

Rozhodli jste se vysadit si na své zahrádce ohnivě zbarvené montbrécie? Vyberte si na našem e-shopu z různých druhů. V nabídce máme mimo jiné i mix 50 ks vysokých montbrécií nebo mix 50 ks nízkých montbrécií.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení