Objednávky obsahující produkty skladem odesíláme do 2 pracovních dní, předobjednávky budeme rozesílat v srpnu až září.

Nechte se okouzlit prvními jarními květy v atraktivní fialové, žluté nebo modré barvě

První jarní květiny si prorážejí cestu ze země i navzdory mrazu. Z prvních jarních květů se tak můžete těšit po několika teplejších dnech i v lednu či únoru. Zajímá vás, kdy rostliny zasadit, aby vám mohly dělat radost ještě před začátkem jara? A které druhy vybrat?

iStock-184950345_web

První jarní květiny se musí zasadit na podzim

Abyste si mohli užívat krásu prvních jarních květů, musíte si na svoji zahradu vysadit podzimní cibuloviny, které se vysazují od září do prvních mrazíků. V naší nabídce najdete širokou škálu druhů. Velmi populární v současné době jsou jarní květiny s květy ve žluté, modré nebo fialové barvě. S čímž krásně kontrastují bílé květy.

Sněženky

Jak již jejich název napovídá, tyto rostlinky bývají mezi prvními nedočkavci, kteří vyrážejí na slunných místech, i když ještě zahrada odpočívá pod sněhem. V závislosti na počasí se mohou sněženky objevit již v lednu či únoru. K výsadbě těchto něžných krásek s bílými květy můžete přistoupit od září do listopadu. Chcete vědět víc o pěstování sněženek? Přečtěte si náš článek. V naší nabídce najdete například sněženku Elwésova, která vás okouzlí medovou vůní nebo drobnou krásku sněženku Woronova. Prohlédněte si celou nabídku.

Krokusy

Krokusy jsou oblíbené cibuloviny, které lákají svými pestrými barvami. Tyto jarní květiny najdete ve žluté, fialové, bílé nebo růžové barvě. Druhy krokusů se dělí na podzimní a jarní, je proto dobré vědět, které cibulky máte doma. Jarní krokusy se vysazují od září do listopadu a podzimní v červnu. Vše o pěstování krokusů si můžete přečíst v našem článku. V našem eshopu najdete několik druhů krokusů. Velmi oblíbený je tmavě fialový, zářivě žlutý či čistě bílý krokus.

Narcisy

Typickou jarní květinou jsou narcisy v tónech žluté, oranžové až bílé. Tyto populární květiny jsou symbolem jara. A aby vám mohly dělat parádu brzy na jaře, vysazujte je od září do listopadu. V naší nabídce najdete širokou škálu druhů. Mezi atraktivní druhy patří plnokvětý narcis Apotheose v zářivě žluté barvě s nádechem oranžové, narcis Cassata s neobvyklým květem v žlutobílé barvě, oblíbené jsou také barevné mixy narcisů. Pokud vás zajímá, jak narcisy pěstovat, přečtěte si náš článek.

Tulipány

Nejoblíbenější jarní květiny? Dozajista to budou tulipány, jejichž překrásně barevné květy budou ozdobou každé zahrádky. Tyto jarní květiny můžete zakoupit ve žluté, bílé, modré, fialové a dalších pestrých barvách a různých tvarech. Zkusit můžete krásné plnokvěté tulipány, které najdete v nejrůznějších barvách. Velmi zajímavým plnokvětým tulipánem je Queensland, který je zajímavý nejen svou něžně růžovou barvou, ale i roztřepenými okvětními lístky. Jak na pěstování tulipánů, vám poradíme v našem článku.

Co sázet na jaře?

Nestihli jste květiny vysadit na podzim a přemýšlíte, co vysadit na jaře? Na jaře se vysazují jarní cibuloviny, které vás budou svou krásou těšit od léta do podzimu. Pokud chcete mít rozkvetou zahradu po celý rok, doporučujeme tedy kombinovat jarní a podzimní cibuloviny.

Nabízíme široký výběr jarních cibulovin. Koupit u nás můžete například majestátní mečíky, které najdete snad na každé české zahradě. Chcete do vaší zahrady přidat trochu exotiky? Zkuste zasadit gloriosu s květy velmi neobvyklých tvarů, africké montbrécie v barvách ohně či chocholatice, které připomínají ananasy. Učarovala vás jemná krása a opojná vůně frézií? Jsou to květiny pro náročnější pěstitele, ale za správnou péči se vám bohatě odmění. Jste naopak začínající pěstitel a sháníte nenáročné rostliny, které udělají hodně parády? Vyzkoušejte elegantní lilie, veselé kosatce, či rafinované okrasné česneky.

Stále váháte, které jarní cibuloviny jsou pro vás ty pravé? Poradíme vám.