Objednávky obsahující produkty skladem odesíláme do 2 pracovních dní, předobjednávky budeme rozesílat v srpnu až září.

Jaké podzimní cibuloviny vyberete pro svou zahrádku?

Podzim je čas, kdy spousta stromů a rostlin odkvétá a přestává plodit. Zahrada se pomalu připravuje k zimnímu spánku. Avšak v tuto dobu, od září až do příchodu prvních mrazíků je ten správný čas vysadit podzimní cibuloviny. Některé druhy vám svůj půvab ukážou ještě téhož času, jiné se rozkvetou hned časně z jara a zaplaví vaši zahradu neskutečnou krásou. Co takhle zkusit vypěstovat tulipány, lilie či netradiční okrasné česneky?

podzimni_cibuloviny

Sněženky a bledule

Chcete, aby se vaše zahrada po zimě probudila co nejdříve? Pak si na ní jisto jistě vysaďte sněženky a bledule. Bělavé kvítky něžných jarních krásek vykukující ze sněhové peřiny vám naznačí, že už se blíží další sezóna barevné zahrady, na kterou se můžete radostně chystat. Víte, jaké stanoviště sněženkám a bledulím vybrat?

Okrasné česneky

Jestli chcete vaši zahradu oživit něčím netradičním a zajímavým, pak zkuste okrasné česneky. Jejich barevné bambulky na dlouhých stoncích se budou krásně vyjímat v každé zahrádce trvalek. Vyberete si raději bílé, růžové, či fialové odrůdy? Jejich pěstování zvládne opravdu každý, kam je ale vysadit, abyste se dočkali záplavy barevných květů?

Hyacinty

Omamná vůně exoticky vzhlížejících hyacintů se může linout i vaší zahradou. Stačí si vybrat cibulky svých oblíbených barev a vysadit je právě na podzim. Jakmile začnou kvést, poznají to nejen vaše oči, ale hlavně váš nos, a to díky jejich výrazné vůni. Věděli jste, že hyacinty můžete pěstovat i doma? Přečtěte si jak na to.

Tulipány

Nemůže být nic jednoduššího než si na zahrádce vypěstovat vlastní barevnou smršť tulipánů. Jsou jedněmi z nejoblíbenějších květin u nás, a to jak k pěstování, tak k řezu. Tulipány jednoznačně patří k symbolům jara. Tak neváhejte, a vysaďte je na své zahradě právě na podzim.

Narcisy

Podzimní cibuloviny, které jsou velice populární mezi našimi zahrádkáři, to jsou narcisy. Stejně jako tulipány se označují za symbol příchodu jara. Přečtěte si, jak pěstovat narcisy, ať mohou časně z jara potěšit i vás.

Krokusy

Vzácná krása v mnoha barvách, to jsou krokusy neboli šafrány. Patří mezi oblíbené podzimní cibuloviny, které lákají na svou výjimečnost. Uvnitř svého květu totiž ukrývají neskutečný poklad – blizny, ze kterých se vyrábí vzácné koření šafránu. Jakou barevnou odrůdu vyberete pro svoji zahradu vy a kam je zasadíte?

Hvězdník

V naší nabídce podzimních cibulovin najdete i typickou pokojovou rostlinu s květy ve tvaru hvězd. Jde o hvězdník neboli amarylis, který při správné péči vykvete také na Vánoce. Přečtěte si, jak hvězdníky pěstovat, jaké jsou jejich nároky a na co si dát pozor.

Pryskyřníky

Chcete mít na své zahrádce květy podobné pivoňkám? Pak si na podzim vysaďte plnokvěté pryskyřníky. Můžete si vybrat z několika odrůd a barev od bílé, přes růžovou, lososovou, až po rudě červenou. Jediná barva, ve které pryskyřník nenajdete, je modrá. Pěstování pryskyřníku není nic složitého, zvládnete to i vy.

Lilie

Královny mezi květinami, to jsou lilie. Těmto exoticky vzhlížejícím kráskám to bude slušet na záhonu i ve váze. Vypěstovat si lilie není náročné a zvládne to i úplný začátečník, jen je potřeba dodržet několik zásad. Jaké to jsou?