Bledule

2 položek celkem
Bledule letní­ 'Leucojum aestivum' 10 ks
Bledule letní­ 'Leucojum aestivum' 10 ks
Předobjednávka. Zasíláme září 2022
od 59 Kč / balení

Bílé zvonky se zelenou skvrnou na dlouhém stonku.

13320-7-8
Bledule letní­ 'Leucojum gravetye giant' 3 ks
Bledule letní­ 'Leucojum gravetye giant' 3 ks
Předobjednávka. Zasíláme září 2022
79 Kč / balení

Velká bledule letní s jemnými bílými květy se zelenou skvrnou.

78-278

POZOR - Produkty Skladem a produkty na Předobjednávku nelze objednat společně v jedné objednávce, protože se každý odesílá v jinou dobu. V takovém případě udělejte prosím dvě samostatné objednávky.

Bledule (Leucojum) jsou typickým poslem jara. Jak země jen malinko roztaje, objeví se často ještě ve sněhu bílé k zemi skloněné zvonky. Existují ale různé odrůdy, některé kvetou v létě či na podzim. Květy mají šest okvětních lístků, na jejichž koncích jsou žluté nebo zelené tečky. Silně voní a jsou oblíbené k řezu. Lesklé listy vyrostou souběžně s květy, nebo před nimi. Ve volné přírodě patří bledule k ohroženým druhům, proto jsou zákonem chráněné.

Vhodným obdobím pro sázení jarních bledulí je podzim. Rostlinám se daří v propustné, kypré a vlhčí půdě s humusem. Nejradši mají polostín, například na okrajích křovin, pod vyššími listnatými stromy nebo na jiných přistíněných místech. Cibule těchto trvalek vysazujeme do hloubky 10 až 15 cm, nejlépe ve skupinách. Při práci dbejte na opatrnost, cibulky totiž obsahují jedovaté alkaloidy. Své ruce při práci radši ochraňte vhodnými pracovními rukavicemi. Usnadněte si také sázení a podívejte se na výběr zahradního nářadí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení