Pnoucí růže Kordes 'Florentina®' 2l kontejner

Neohodnoceno
329 Kč / ks 293,75 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Hit mezi popínavými růžemi. Florentina je jedinečná růže, jejíž plné květy červené barvy a tmavě zelené listy dýchají historií a starými časy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pnoucí růže Florentina byla vyšlechtěna v roce 2011 a v roce 2016 získala ocenění ADR. ADR je mezinárodní zkouška kvality růží a titulem jsou označeny pouze růže, které jsou nejen výrazně krásné, ale také odolné, zdravé a je snadné je vypěstovat. Florentina se vyznačuje velmi krásnými červenými květy, které se objevují po celé výšce rostliny a kvetou opakovaně. Rostlina dorůstá do výšky 250 cm a šířky 100 cm. Růži se dobře daří v polostínu, případně na slunečném stanovišti.

Základem pro úspěšné pěstování růže je dostatečně hluboká a propustná půda, ideálně jílovito-písčitá. Drobné kamínky nevadí, pokud drenážují. Zásadní je potom dostatek vzduchu v půdě a živin, ideální je hnojit dvakrát až třikrát za sezonu. Růže má ráda slunce, ale nepotřebuje jej celý den, bohatě jí stačí 5 hodin slunečního svitu denně.

Při vysazování kontejnerových rostlin si připravte dostatečně hlubokou jámu a rostlinu do ní zasaďte tak, aby místo štěpování bylo přibližně 5 cm pod povrchem. Tak bude nejcennější část růže chráněná před vnějšími nepříznivými vlivy, jako jsou mráz, vítr, UV záření nebo mechanické poškození.

Přečtěte si v našem článku více o tom, jak růže sázet a jak se o ně starat.

Vůně **+
Plnost květu ***
Mrazuvzdornost **+
Odolnost vůči černi ***+
Odolnost vůči padlí ***+
Stanoviště polostín až slunečné
Výška 250 cm
Šířka 100 cm
Velikost květu 9 cm
Barva červená

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: