Objednávky obsahující produkty skladem odesíláme do 2 pracovních dní, předobjednávky budeme rozesílat v srpnu až září.

Árón 'Arum italicum' 5 ks

Neohodnoceno
99 Kč / balení 88,39 Kč bez DPH 19,80 Kč / 1 ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Netradiční exotická odrůda s velmi nápadnými, mramorovanými listy tmavě zelené barvy s krémově bílým žilkováním.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Áron je velice zajímavá podzimní cibulovina, ne zcela tradiční mezi našimi zahrádkáři. Avšak svým netypickým vzhledem zaujme oči každého, kdo ji v zahradě spatří. Má velice nápadné, mramorované listy tmavě zelené barvy s krémově bílým žilkováním. Zajímavostí je, že listy Áronu rostou ve dvou fázích. První fáze nových listů raší na podzim a druhá fáze přichází brzy z jara. Během léta pak listy odumírají, neboť rostlina veškerou svou sílu vkládá do tvorby plodů, které ke konci léta oslňují svou rudou barvou.

Rostlině se bude dobře dařit v polostínu, kde bude více listnatá a po čase vytvoří efektní koberec z velkých listů. Stejně tak se jí bude líbit na přímém slunci, kde se bude lépe dařit jejím červeně zbarveným plodům.

Dopřejte Áronu italskému vlhkou, kyselou a dobře propustnou půdu. Pravidelné hnojení běžnými hnojivy této cibulovině prospějí. Áron je plně mrazuvzdorný cca do -28 °C.

Pozor! Rostlina i její plody jsou jedovaté! Všechny části rostliny mohou způsobit silné zažívací potíže, proto ji nekonzumujte.

  • Má rád slunce i polostín
  • Kvete v polovině jara 
  • Plodí na konci léta
  • Vhodná je vlhká, kyselá a dobře propustná zem
  • Dorůstá do výšky 30-40 cm
  • Mrazuvzdorný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: