Gloxinie 'Tigrina Rood' 1 ks

Neohodnoceno
49 Kč / balení 43,75 Kč bez DPH
Skladem

Rafinovaná gloxínie s tečkovaným květem v paletě červené.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gloxinie 'Tigrina Rood' si získala svou popularitu především pro svůj nevšedně zbarvený květ, který je krémový s červeným tečkováním a okrajem. Květ krásně doplňují velké chlupaté listy.

Mějte na paměti, že gloxínie potřebují období klidu. Tato květina zhruba půl roku odpočívá a půl roku roste, kvete a tvoří semena. Po celou dobu květu tato kráska neustále rozvíjí nová poupata. Po odkvětu posledního, začne rostlina rychle žloutnout a sesychat. V té době ji přestaňte zalévat, aby se mohla zatáhnout do hlízy. Hlízu můžete vyndat, očistit od zeminy a uskladnit při teplotě kolem 15 °C, nebo ji můžete nechat v zemi a jen celý květináč přesunout do místnosti s teplotou 15 °C.

Znovu k životu se probudí za 3 až 5 měsíců. Jakmile začne rašit, přesaďte ji tak, aby hlíza byla asi 2 cm pod povrchem zeminy v květináči. Postupně ji můžete začít zalévat. Při zalévání gloxínií nelijte vodu na listy ani květ, vždy jen na substrát.

Gloxínie nemají rády přímé sluneční záření, které je může popálit. Umístěte je raději do polostínu. Ideální teplota v době růstu je pro gloxínie asi 20 °C. Vysazujte ji na jaře mělce pod povrch substrátu.

  • pokojová nebo balkonová květina
  • není mrazuvzdorná
  • výška rostliny: asi 25 cm
  • vodu nelijte na květy ani listy
  • ideální do polostínu
  • potřebuje vegetační klid

Velikost hlíz: 5/6

Doplňkové parametry

Kategorie: Gloxinie
Barva květu: Červená
Stanoviště: Polostín
Termín výsadby: Březen-květen
Velikost květiny: 25 cm
Mrazuvzdornost: Ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: