Objednávky obsahující produkty skladem odesíláme do 2 pracovních dní, předobjednávky budeme rozesílat v srpnu až září.

Nejoblíbenější tulipány: Průvodce druhy, které oživí vaši zahradu

Poznejte druhy tulipánů, které patří mezi nejkrásnější symboly jara, nabízející nepřeberné množství tvarů, barev a velikostí. Jsou to květiny, které oslavují probouzející se období a přinášejí do našich zahrad, balkonů, teras i interiérů nádhernou paletu barv a vůní. Tato mimořádná rozmanitost tulipánů je výsledkem dlouhých let šlechtění a křížení, které přineslo do života mnoho nových odrůd s různorodými vlastnostmi a charakteristikami. Díky této široké škále druhů tulipánů si každý může najít ten správný tulipán pro svůj květinový ráj.

Fotografie tulipánů s různými druhy a barvami.

Cesta z Orientu do evropských zahrad

Historie tulipánů sahá až do 16. století, kdy tyto květiny poprvé přivezli do Evropy z dnešního Turecka. Tulipány se rychle staly módním a luxusním symbolem v evropských zahradách a palácových parcích, a to díky své exotické kráse a neuvěřitelnému rozsahu barev. V 17. století dosáhla tulipánová manie vrcholu v Holandsku, kde se jednotlivé odrůdy tulipánů staly předmětem divokého obchodu a spekulace, který vyústil v takzvanou "tulipánovou horečku". I přes tuto bouřlivou historii zůstávají tulipány oblíbenou květinou po celém světě a symbolizují jaro, krásu a rozmanitost.

Pestrý svět tulipánů: Jaké druhy patří mezi nejoblíbenější?

Plnokvěté tulipány

Plnokvěté tulipány fascinují svými bohatými a plnými květy, často připomínajícími růže. Díky více řadám okvětních lístků získávají výrazně plný a elegantní vzhled. Ideálně se hodí pro zahradní záhony i řezané květiny do vázy. Plnokvěté tulipány dlouho kvetou a odolávají větru i dešti. Mezi oblíbené plnokvěté tulipány se řadí například žlutý skvost tulipán Akebono nebo růžový krasavec tulipán Angelique.

Papouškovité tulipány

Papouškovité tulipány zaujmou zvlněnými a střapatými okraji okvětních lístků. Často přecházejí mezi několika barvami, což jim dodává exotický vzhled. Ideální volba pro ty, kdo hledají něco opravdu jedinečného a nápadného pro zahradu nebo terasu. Zkrášlit svou zahrádku můžete s originálním tulipánem v ohnivých barvách Double flaming parrot nebo úchvatným fialovým Parrot prince.

Darwinovy tulipány

Darwinovy tulipány patří k největším a nejodolnějším druhům. Velké, oválné květy a silné stonky je činí ideálními pro venkovní záhony. Darwinovy tulipány se rok co rok vracejí, což je činí skvělou volbou pro trvalé zahrady. Dostupné v široké škále barev od světlých pastelů po syté, zářivé odstíny. Vybrat si můžete barevný mix darwinových tulipánů a další druhy cibulek v našem e-shopu. V této kategorii najdete také elegantní a překrásné bílé tulipány.

Botanické tulipány

Botanické tulipány, menší a divoké druhy, často zdobí naturalistické výsadby a skalničky. Snadno se množí a přizpůsobují různým podmínkám. Skvělé pro zahrádkáře hledající nenáročné a krásné rostliny. Botanické tulipány často nabízejí specializovaní pěstitelé a zahradní centra. V naší nabídce cibulek na prodej najdete tulipán Stresa a Striped bellona.

Pivoňkové tulipány

Pivoňkovité tulipány, připomínají svou plností a bohatostí pivoňky. Extrémně dekorativní, skvěle se hodí do kytic i zahradních záhonů. Ceněné pro svou krásu a výrazný vzhled, který přitahuje pozornost. Vybrat si můžete například jedinečnou tmavou odrůdu Black Hero nebo fialového krasavce Blue diamond.

Tipy a rady pro pěstování tulipánů

Tulipány nejen nádherně vypadají, ale také nevyžadují náročnou péči. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak pěstovat tulipány, přečtěte si náš podrobný článek. Tento průvodce vám poskytne užitečné tipy a rady, které vám pomohou dosáhnout nádherných a zdravých květin ve vaší zahradě.

Kompletní nabídka druhů tulipánů

V naší nabídce naleznete širokou škálu druhů tulipánů, proto si nezapomeňte prohlédnout celou kategorii cibulek tulipánů na prodej. Každý z těchto druhů přinese do vaší zahrady jedinečnou krásu a rozmanitost, kterou si jistě zamilujete. Vyberte si své oblíbence a užijte si krásu jara ve vaší zahradě.