Gloxinie 'Etoile de Feu' 1 ks

Neohodnoceno
99 Kč / balení 86,09 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Nádherné sametově červené květy nabízí jedinečnou podívanou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gloxinie 'Etoile de Feu' se pyšní krásně rudým květem. Nádech tmavě červené se prohlubuje v trubkovitém středu květu. Květy dorůstají velikosti asi 7 cm v průměru. Doplněny jsou o sytě zelené chlupaté listy, které mají vroubkovaný okraj.

Mějte na paměti, že gloxínie potřebují období klidu. Tato květina zhruba půl roku odpočívá a půl roku roste, kvete a tvoří semena. Po celou dobu květu tato kráska neustále rozvíjí nová poupata. Po odkvětu posledního, začne rostlina rychle žloutnout a sesychat. V té době ji přestaňte zalévat, aby se mohla zatáhnout do hlízy. Hlízu můžete vyndat, očistit od zeminy a uskladnit při teplotě kolem 15 °C, nebo ji můžete nechat v zemi a jen celý květináč přesunout do místnosti s teplotou 15 °C.

Znovu k životu se probudí za 3 až 5 měsíců. Jakmile začne rašit, přesaďte ji tak, aby hlíza byla asi 2 cm pod povrchem zeminy v květináči. Postupně ji můžete začít zalévat. Při zalévání gloxínií nelijte vodu na listy ani květ, vždy jen na substrát.

Gloxínie nemají rády přímé sluneční záření, které je může popálit. Umístěte je raději do polostínu. Ideální teplota v době růstu je pro gloxínie asi 20 °C. Vysazujte ji na jaře mělce pod povrch substrátu.

  • pokojová nebo balkonová květina
  • není mrazuvzdorná
  • výška rostliny: do 30 cm
  • vodu nelijte na květy ani listy
  • ideální do polostínu
  • potřebuje vegetační klid

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: