Amarylis belladonna 'Pink' 1 ks

Novinka
Neohodnoceno
119 Kč –33 %
N1908386 80
119 Kč –33 % 79 Kč / balení 70,54 Kč bez DPH
Skladem

Růžová amarylka působí něžně a vynikne na zahradě i jako pokojovka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Amarylka (Amaryllis belladona) je tradičně pěstována pro svou půvabnou krásu. Její stonky mohou dosahovat až 80 cm a v období od srpna do září rozkvétají velké květy v růžových odstínech. Tato rostlina je oblíbená i jako pokojová rostlina, protože v interiéru lze vytvořit ideální podmínky pro její růst. Amarylka je také vhodná k řezu, což umožňuje využít její krásné květy v aranžmá.

Je důležité poznamenat, že amarylka obsahuje různé druhy alkaloidů, zejména v cibulích, a je tudíž jedovatá jak pro lidi, tak pro všechny druhy zvířat. Při zacházení s touto rostlinou je třeba dodržovat opatrnost a zabránit přímému kontaktu s jedovatými částmi rostliny.

Zvolte substrát s dobrou propustností, ideálně lehčí. Pravidelná zálivka je důležitá, ale opatrně s přeléváním, protože rostlina upřednostňuje spíše sušší půdu a nižší vzdušnou vlhkost. Rostlina potřebuje také dostatek světla, aby se zabránilo přílišnému vytahování stvolů, což by mohlo rostlinu oslabit.

Na rozdíl od hvězdníku (Hippeastrum), který má vždy soukvětí složené z 4 velkých a výrazných květů, a který kvete od brzkého jara do léta, soukvětí amarelky obsahuje 2 až 12 menších květů a rozkvétá na podzim.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hvězdníky - Amarylis
Barva květu: Růžová
Stanoviště: Slunce, Polostín
Termín výsadby: Září-listopad, Únor-květen
Doba květu: Srpen-září
Velikost květiny: 60 - 80 cm
Mrazuvzdornost: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: