Hvězdník 'Red Reality' 1 ks

Neohodnoceno
249 Kč / ks 222,32 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Červená nádhera v podobě tohoto hvězdníku by u vás neměla chybět.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hvězdník (Hippeastrum) 'Red Reality' je pozoruhodný druh amarylisu s impozantními květy, jejichž průměr dosahuje až 21 cm. Tyto květy se pyšní intenzivní vínově červenou barvou, která dodává rostlině luxusní a výrazný vzhled. Tento kultivar je ideální pro ty, kteří hledají nápaditý a dekorativní prvek do svého interiéru nebo zahrady.

Hvězdník se odlišuje od mnoha pokojových rostlin tím, že kvete v zimních měsících nebo na počátku jara, zatímco během léta a podzimu vstupuje do fáze vegetačního klidu. Tento klidový režim je klíčový pro zajištění opětovného květu v další sezóně. Přestože se květy obvykle objevují až v lednu, vhodným předpěstováním můžeme dosáhnout květu již o Vánocích. Díky své toleranci k suchému vzduchu a nižší vlhkosti se hvězdník skvěle hodí do podmínek běžných domácností a prosperuje i v blízkosti topení.

Při výsadbě amarylisu je důležité zvolit propustnou půdu s příměsí písku, přičemž se osvědčí i komerčně dostupné substráty pro pokojové rostliny. Po výsadbě rostlinu zalijeme jednorázově a umístíme na světlé místo s teplotou mezi 22 až 25 ℃. Pravidelná zálivka by měla začít, jakmile je zřetelně viditelný květní stvol a začínají rašit listy, a pokračovat během celého období květu.

Pokud chcete hvězdník vysadit na zahradu, počkejte až odezní mrazíky. Před zimou musíte cibulky pak zase vyndat a uskladnit na bezmrazém místě.

 
 
 

Přečtěte si v našem článku více o tom, jak se hvězdníky pěstují! 

Velikost cibule: 26/28

Doplňkové parametry

Kategorie: Hvězdníky - Amarylis
Barva květu: Červená
Stanoviště: Slunce
Termín výsadby: Březen-květen, Únor-květen
Doba květu: Leden-duben
Velikost květiny: 50 cm
Mrazuvzdornost: Ne
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: