Objednávky obsahující produkty skladem odesíláme do 2 pracovních dní, předobjednávky budeme rozesílat v srpnu až září.

Lilie 'Candidum' 1 ks

Neohodnoceno
119 Kč / balení 106,25 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Lilie bělostná vás osloví svou něžnou krásou a bohatou symbolikou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lilie bělostná (Lilium candidum), známá též jako lilie kostelní, bílá či josefská, zaujímá své místo v historii a kultuře díky svému čistému vzhledu. Na rozdíl od jiných lilií je květ lilie bělostné tvořen okvětními lístky, které pokrývá bílá barva z obou stran. Ve středu rostliny přitom září pestíky ve žluté barvě. Lilie bělostná se tak stala symbolem dívčí nevinnosti a čistoty, což se odráží ve způsobu, jakým je zobrazován v různých kulturách a náboženstvích. 

V křesťanském náboženství je lilie spojována s Pannou Marií a svatým Josefem, čímž si zasloužila přezdívku Madonna Lily" - lilie Panny Marie. Toto slovní spojení je zobrazováno nejen v ikonografii, ale i v samotném názvu.

Její květy jsou jako bílé šaty, v nichž se ukazuje v celé své nádheře. Ačkoli květy po odkvětu zaschnou, lilie prochází vegetačním klidem a připravuje se na návrat v nové sezóně. V zimě přezimuje v podobě přízemní listové růžice, aby na jaře mohla znovu vykvést a obdarovat nás svou krásou. 

Tato květina je nejen vizuálně oslnivá, ale také odolná a nenáročná. Její mrazuvzdornost a schopnost přežít teploty až do -40°C z ní činí skvělého partnera pro zahradníky v různých klimatických podmínkách. Navíc nepotřebuje nadměrné množství slunce, spokojí se i s polostínem, což umožňuje flexibilitu při umístění v zahradě. Pusťte se do pěstování tohoto zahradnického skvostu, cibulky jsou v prodeji.

  • výsadba od září do listopadu nebo od února do dubna 
  • není třeba přesazovat 
  • vysazujeme mělčeji (cca 3-4 cm pod povrch) 
  • ocení těžší vápenitou zásaditou půdu na slunném stanovišti 
  • kvete od června do srpna 
  • vyžaduje střední intenzitu zálivky 
  • dospělá rostlina dorůstá 60 až 180 cm 
  • vhodná pro řez 
  • velikost cibule: 20/22

Objednali jste si cibulky této lilie bělostné a chystáte se na jejich výsadbu ve své zahradě? Přečtěte si v našem článku více o tom, jak se správně pěstovat lilie a co tyto rostliny potřebují ke zdravému kvetení, a také po něm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lilie
Barva květu: Bílá
Stanoviště: Slunce, Polostín
Termín výsadby: Březen-listopad
Doba květu: Červen-srpen
Velikost květiny: 60 - 180 cm
Mrazuvzdornost: Ano
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: